Advokatai Kaune apie teismų praktiką: kodėl ja nepasitikime? - NPN.lt

advokatai Kaune

Advokatai Kaune apie teismų praktiką: kodėl ja nepasitikime?

By straipsniai 0 Comment 2015-08-14

advokatai KauneApie teismų praktiką kalbama gana daug. Deja, daugelis žmonių tvirtina – teisingumo nėra, viskas matuojama pinigais ir pažintimis. Tuo tarpu advokatai Kaune teigia, kad paprastai taip kalba tie, kas realiai nesusidūrė su teismu. Stereotipinę nuomonę formuoja netikslūs žiniasklaidos pranešimai ir gandai. Klaidingi mitai trukdo realiai pažvelgti į teismus ir jų priimamus sprendimus. Dar visai neseniai žiniasklaidoje buvo teigiama, kad visos šalies mastu atliktos apklausos patvirtino, jog beveik pusė Lietuvos žmonių nepasitiki teismais, tačiau pavieniai tyrimai generuoja priešingus rezultatus – su teismais susidūrę asmenys tvirtina pasitikintys minėtąja sistema, o teismų darbą vertina palankiai.

Ekspertai ragina: nepasikliaukite žiniasklaidos formuojamais stereotipais. Siekiant skandalingų žinių ir išskirtinio gyventojų dėmesio, daugelis paskelbtų tyrimų yra netikslūs, pvz., gyventojams užduodami skuboti, apibendrinto pobūdžio klausimai, respondentai raginami atsakyti itin greitai, pvz., kalbant telefonu ir neleidžiant asmeniui atidžiau išanalizuoti klausimo. Siekiant pateikti kiek įmanoma tikslesnius rezultatus, su respondentais būtina kalbėtis bent valandą ir pateikti jiems tiksliai suformuluotus ir tinkamai parengtus klausimus, įvertinus daugybę individualių aplinkybių.

Advokatai Kaune ragina pažvelgti ir į kitą pusę – esame viena daugiausiai bylų keliančių tautų visoje Europoje, o tai reiškia, kad tikime teismo tiesos keliu. Patys advokatai tvirtina – darbo praktikoje retai sutinkami žmonės, abejojantys teismo sprendimais ar atsisakantys juos vykdyti. Kitaip sakant, nors apie teismus kalbama daug ir negražiai, praktika rodo ką kitą.

Neigiamą gyventojų nuomonę formuoja ir negatyvi nuomonė, susijusi su teisėjų ar advokatų darbu. Paprastai analizuojant atskiras asmens savybes, prastas elgesys priskiriamas visai teisėsaugos sistemai, nors kelti tokio masto klausimus nėra jokio pagrindo. Negalima pamiršti ir to, kad teisme visuomet dalyvauja dvi nuomonės, t. y. natūralu, kad viena šalis liks nepatenkinta. Tiesa, teisėsaugos atstovai tvirtina – visuomet yra kur tobulėti, augti ir mokytis, tad teismų sistema Lietuvoje taip pat turėtų būti gerinama. Viena esminių priemonių, kurių privalu imtis, yra teisėjų gebėjimo išklausyti ir nuoširdaus noro suprasti atskirų šalių interesus skatinimas. Iš kitos pusės, būtina įvertinti ir teisėjų darbo sunkumus – rekomenduojama mažinti jų darbo krūvį ir užtikrinti visas socialines garantijas.

Advokatai Kaune teigia, kad didžioji dalis asmenų, kuriems teko peržengti teismo salės slenkstį, yra visiškai patenkinti teismo darbu. Teisėsaugos specialistai primena, kad teismo sklandumui dažniausiai trukdo ne konkrečios bylos svarstymas, o pačios besibylinėjančios šalys, kurios dėl vienos ar kitos priežasties vilkina bylos nagrinėjimo laiką arba stengiasi minėtąjį procesą palenkti savo naudai, pvz., keldami nepagrįstus prašymus ar meluodami.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *