Žvilgsnis į televizoriaus evoliuciją - NPN.lt

televizoriai

Žvilgsnis į televizoriaus evoliuciją

By straipsniai 0 Comment 2016-01-18

televizoriai Galbūt kažkam televizoriai siejasi su neturinčiais ką veikti pensininkais bei sėsliu gyvenimo būdu, tačiau atsižvelgus į tai, jog pastarasis randamas kone kiekvienuose namuose, derėtų pakeisti nuomonę. Šiandien jis tarnauja ne tik kaip stilinga interjero detalė bet ir, modernių technologijų dėka, gali prisidėti prie laisvalaikio paįvairinimo. Prisiminkime, kaip viskas prasidėjo: kaip evoliucionavo televizoriaus aparatas nuo jo sukūrimo iki šių dienų.

Dvidešimto amžiaus trečiame dešimtmetyje užsienyje (JAV ir Didžiojoje Britanijoje) buvo pradėta prekyba televizoriais. Sunku patikėti, tačiau pastarojo ekranas tuomet prilygo…pašto ženklo dydžiui! Nepaisant sudėtingumo įžiūrint, ką tas aparatas vaizduoja, tai neabejotinai buvo didžiulė sensacija, pradžioje prieinama tik išrinktiesiems. Šis išradimas pasiteisino ir išplito visame pasaulyje. Dvidešimtmetį perkopusieji galbūt dar atsimena senelių namuose stovėjusius lempinius, o vėliau – kineskopinius televizorius. Šie televizoriai, iš pradžių rodę juodai baltą, vėliau – spalvotą vaizdą,  mūsų namuose gyveno pakankamai ilgai ir gana sėkmingai įgyvendino savo funkciją – tapo  viena iš retų to laikmečio pramogų, sukviesdavusių po darbų kartu susirinkti ne tik šeimos narius, bet ir kaimynus. Žvelgiant į tai, kaip dažnai gesdavo pirmieji televizoriai ir kaip jie patobulėjo vėliau, galima daryti išvadą, jog tai buvo technologija, į kurios vystymąsi buvo investuota pakankamai daug. Kineskopiniai televizoriai „nurašyti“, nes buvo suprasta, jog gremėzdiški gabaritai bei svoris nebetenkina pirkėjų poreikių (ši technologija būtent ir buvo modernizuojama ekrano įstrižainės sąskaita). Negana to, šio įrenginio veikimas  reikalaudavo didelių elektros energijos sąnaudų ir  į aplinką skleisdavo tam tikrą radiacijos kiekį.

Kineskopiniai televizoriai dar neturėtų būti lyginami su dinozaurais, tačiau jų galima išvystyti tik retuose namuose. Šių dienų karaliai – plazminiai ir skystųjų kristalų (LCD) televizoriai, nuolat tobulinami taip, jog savo išvaizda bei galimybėmis patenkintų net išrankiausio pirkėjo poreikius. Lyginant su kineskopiniais pirmtakais, jų išvaizda kardinaliai skiriasi – net ir didžiulės įstrižainės televizoriai yra ploni ir daug nesveria. Ką jau kalbėti apie raišką bei funkcijų gausą. Viena iš jų – 3D technologija, ties kurios tobulinimu šiuo metu ir dirbama. Reikia nemažai fantazijos, bandant įsivaizduoti, kokie televizoriai stovės mūsų namuose po kokių 20 metų!

 

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *