Veterinarijos klinika Vilniuje: gyvūnai vien meile gyvi nebūna - NPN.lt

veterinarijos klinika Vilniuje

Veterinarijos klinika Vilniuje: gyvūnai vien meile gyvi nebūna

By straipsniai 0 Comment 2015-03-13

veterinarijos klinika VilniujeTiesiogine prasme. Vaikai, svajodami apie galimybę auginti vieną ar kitą gyvūnėlį namuose, dažniausiai galvoja: „Aš jo labai labai noriu, su juo kasdien žaisiu ir mylėsiu!“ Pastariesiems toks požiūris atleistinas: galima guostis, jog tėvai prisiims atsakomybę rūpintis ne tokiais maloniais dalykais kaip gyvūno maitinimas, higiena, vedžiojimas (jei reikia), sveikata. Labai svarbu, jog pastarąjai būtų skiriama pakankamai dėmesio. Gyvūnai, kaip ir žmonės, gali susirgti. Negana to, jie nesugeba įvardinti savo negalavimų, dėl to laiku nepastebėta būklė gali greitai komplikuotis. Veterinaras turėtų tapti kiekvieno šuniuko ar katytės draugu nuo pat vaikystės – veterinarijos priežiūra apima ne tik gydymą susirgus, bet ir būtiną profilaktiką. Jei gyvenate sostinėje, Jums ir Jūsų gyvūnui pasisekė – veterinarijos klinika Vilniuje yra ne viena. Provincijoje smulkiųjų gyvūnų gydyklų tinklas yra kur kas mažesnis ir neretai tenka įveikti keliasdešimt kilometrų, jog pasiektum reikiamą specialistą. Bet ko nepadarysi dėl mylimo šeimos nario, ar ne?

Gyvūnas sveikas? Pats laikas vesti jį pas veterinarą!

Reikia įsisąmoninti, jog gyvūno sveikatos vertinimas turėtų būti tapatus žmogaus – pas specialistus būtina lankytis reguliariai. Pats pirmasis žingsnis priglaudus benamį katinėlį ar įsigijus mažylį iš žmonių, o ne profesionalių veisėjų – vizitas pas veterinarą, kur augintiniui bus atlikta profilaktinė apžiūra bei vakcinavimas nuo infekcinių ligų, paskirti medikamentai nuo parazitų. Taip ne tik apsaugoma gležna augintinių, bet ir visos šeimos narių, kontaktuojančių su pastaraisiais, sveikata.

Neketinantys verstis profesionaliu gyvūnų veisimu bei neturintys būrio draugų, pasirengusių priglausti netikėtai atsiradusius mažylius, turėtų rimtai susimąstyti apie sterilizaciją. Tai – paslauga, kurią siūlo dažna veterinarijos klinika Vilniuje. Argumentacija, jog ši procedūra yra kova prieš natūralią gyvūnų prigimtį – visiškai nepagrįsta. Tai – bene puikiausias būdas apsaugoti savo gyvūną (bei save) nuo kančių, streso bei daugelio su tuo susijusių ligų bei netapti nehumanišku individu, paliekančiu nereikalingą prieauglį likimo valiai.

Veterinarai ragina nepamiršti ir gyvūnų mikročipavimo. Tai – po oda integruojama identifikacinė priemonė, neretai padedanti rasti dingusį augintį bei reikalinga informacijos apie pastarąjį kaupimui.

Ekstra pagalba bet kuriuo metu

Nesvarbu, kaip rūpestingai gyvūnas būtų prižiūrimas, nei vienas nėra apsaugotas nuo ligos ar traumos galimybės. Ne viena veterinarijos klinika Vilniuje, galvodama apie tokias situacijas, savo paslaugas siūlo visą parą, net ir šventinėmis dienomis – juk kelios valandos ar net minutės gali nulemti gyvybės ir mirties klausimą. Siūloma net ir paslauga, analogiška mums įprastai greitajai pagalba: tik šiuo atveju į iškvietimo vietą, kai šeimininkas neturi galimybės pats atvežti augintinio, atvyksta veterinarai.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *