Maisto papildai: vartoti ar ne? - NPN.lt

maisto papildai

Maisto papildai: vartoti ar ne?

By straipsniai 0 Comment 2015-10-13

maisto papildai Norint išvengti ligų, negalavimų ir tiesiog gerai jaustis, per dieną kiekvienas žmogus iš maisto turi gauti tam tikrą kiekį vitaminų bei mineralinių medžiagų. Visgi, tai padaryti gana sudėtinga, ypač tada, jei nėra subalansuota mityba, žmogus neturi laiko sveikai maitintis, užkandžiauja paskubomis ir per daug nesusimąsto, ką deda į burną. Nedidelis vienokio ar kitokio vitamino bei mineralo trūkumas negali sukelti sunkaus negalavimo, tačiau, jei žmogaus organizmas nuolatos patiria vitaminų trūkumą, tai gali turėti įtakos ligos atsiradimui, pavyzdžiui, jei trūksta vitamino C, susilpnėja imuninė sistema, pradeda kibti virusai, jei trūksta vitamino D, kenčia plaukų ir odos grožis. To išvengti gali padėti maisto papildai.

Šiuo metu vaistinių bei specializuotų parduotuvių lentynos tiesiog lūžta nuo maisto papildų, vitaminų, mineralų kompleksų ir kitokio gėrio, todėl gali pasirodyti, kad išsirinkti maisto papildus tikrai nesudėtinga. Deja, specialistai pastebi, kad dažnas klientas nežino, ko jam reikia, todėl renkasi garsių įmonių ir puikiai išreklamuotus maisto papildus. Visgi, pirkti ir vartoti vitaminus bei mineralus reikia atsakingai, atsižvelgiant į daugelį veiksnių ir ypatybių.

Prieš pradedant vartoti maisto papildus, pirmiausia būtina išsiaiškinti, kokių elementų ar vitaminų trūkta organizmui, paprasčiau tariant, reikia įvertinti individulius organizmo poreikius, amžių, lytį, fizinį bei protinį aktyvumą bei finansines galimybes. Tiesa, tai padaryti pačiam gana sudėtinga, galų gale tikrai ne kiekvienas žino, kaip veikia viena ar kita medžiaga. Todėl, nors maisto papildai yra nereceptiniai preparatai, vis tiek prieš jų vartojimą reikia pasikonsultuoti su šeimos gydytoju, vaistininku, savo treneriu arba idealiausia su www.perfectbody.lt kolektyvu. Jie tikrai pasiūlys optimaliausią maisto papildų kompleksą, kuris atitiktų jūsų gyvenimo būdą ir organizmo poreikius.

Kita vertus, būtina atminti, kad maisto papildai – tai tarpinis produktas tarp maisto ir vaisto, kuris gali būti vartojamas ir profilaktiškai, ir gydymo tikslais, tačiau siekiant maksimalaus rezultato, nereiktų piktnaudžiauti. Ant kiekvienos maisto papildų pakuotės yra nurodyta rekomenduojama paros norma, kurios viršyti tikrai nereiktų. Mikroelementų bei vitaminų perteklius, lygiai taip pat kaip ir stygius, gali iššaukti nepageidaujamas organizmo reakcijas, sukelti alergijas bei kitus sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui, vitamino B12 perteklius gali paskatinti auglių vystymąsi. Taigi, maisto papildai, kaip ir vaistai, turi būti vartojami atsakingai, prieš tai pasikonsultavus su specialistu.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *