Laisvai samdomų galvos skausmas: įmonės steigimas ar individuali veikla? - NPN.lt

imones steigimas

Laisvai samdomų galvos skausmas: įmonės steigimas ar individuali veikla?

By straipsniai 1 Comment 2017-02-08

imones steigimasNet kaista forumai, o ką jau kalbėti apie sueigas ir konferencijas, kurios nepraeina be amžinos diskusijos – dirbi sau su individualia veikla ar įmone? Nors nuomonių šia tema yra ne viena, pažiūrėkime ką apie tai pasakys specialistai.

Finansininkai

Finansininkai laikosi tos nuomonės, kad įmonių steigimas įpareigoja vadovą šimtams dokumentų ir suvaržo papildomomis atsakomybės. Beje, uab imones steigimas yra brangesnis nei nemokamas prašymas Valstybinei mokesčių inspekcijai individualios veiklos pažymai gauti.

Verta pažymėti, kad imones steigimas kaina priklauso nuo pasirinkto juridinio asmens. Pats brangiausias ir populiariausias UAB. Verta pažymėti, kad tokių įmonių steigimas iškart įpareigoja samdyti buhalterį, o tai yra papildomos išlaidos. Tačiau imones steigimas lietuvoje gali būti ir kitų juridinių formų, t.y. individuali įmonė, mažoji bendrija, viešoji įstaiga, asocijacija ir k.t. Juridinę formą reiktų pasirinkti pagal veiklos sritį.

Verslininkai

Keista, tačiau verslininkai sako, kad įmonių steigimas ir veikla pagal pažymą turėtų būti priimamas priklausomai nuo tikslų. Juk jeigu siekiama yra plėtra ir nemaža darbuotojų komanda, individuali veiklos pažyma gali apsunkinti visą procesą.

Juolab, įmonių steigimas dar ne viskas – veiklą galima reorganizuoti. Todėl įmonės steigimo etapai, jos plėtros, pardavimo arba pirkimo sandoriai greičiausiai keisis ne kartą, priklausomai nuo strategijos ir makro bei mikro ekonominių procesų. Verta nepamiršti, kad imones steigimas klaipeda ir imoniu steigimas kaune yra vienodas, bet ją lydinti sėkmė ne visada priklauso nuo vadovo priimamų sprendimų, kartais verslo likimui įtakos turi konkurencija.

Teisininkai

Teisininkai teigia, kad imones steigimas registru centras atskiria vadovo piniginę nuo įmonės aruodo. Todėl ribota atsakomybė leidžia vadovui apsaugoti savo asmeninį turtą. Net jeigu verslas nenusisekė ir jam keliama bankroto byla, ribotos atsakomybės įmonės vadovas nerizikuoja savo asmeniniu turtu.

Tuo tarpu darbas pagal individualią veiklą neapsaugo vadovo. Jis neša šimtu procentu visą atsakomybę už kiekvieną projektą. Nenusisekus turi kompensuoti nuostolius savo asmeninėmis lėšomis.

Beje, prašymas įregistruoti veiklą kaip fiziniam asmeniui yra toks pats paprastas kelių minučių darbas kaip imones steigimas internetu.

 

1 Comment found

User

įmonės reorganizavimas

Labai svarbu nuspręsti prieš steigiant įmonę, kokia bus jos paskirtis ir ar tikrai iš pat pradžių apsimoka steigti UAB, kad po kurio laiko netektų įmonės reorganizuoti ir tam vėl gi išleisti papildomų lėšų.

Atsakyti

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *