Kuo vadovautis, renkantis minkštus baldus namams? - NPN.lt

baldai

Kuo vadovautis, renkantis minkštus baldus namams?

By straipsniai 0 Comment 2015-09-18

baldaiRenkantis naujus minkštus baldus savo namams, turėtumėte žvelgti ne tik į išorę – kai kurie baldai gali atrodyti labai gražiai, tačiau viduje būti nekokybiški. Pasirenkant naują baldų komplektą, jums reikėtų atkreipti dėmesį į baldų konstrukcijas ir medžiagas, iš kurių šie baldai yra pagaminti. Visgi, kartais kokybę sunku įvertinti plika akimi, ypač jeigu neturite daug patirties. O kartais ir baldo išvaizda sukelia abejonių – ar tikrai šie baldai tiks jūsų namams? Pamėginsime apibrėžti kelis svarbiausius faktorius, pagal kuriuos galėsite rinktis naujus minkštuosius baldus ir pataikyti tiesiai į dešimtuką.

  • Komfortas bei stilius. Tai du labai svarbūs dalykai, todėl jeigu perkate savo naują pirkinį baldų centre, nesigėdykite ir pamėginkite atsigulti, atsipalaidavę pasėdėti, ištieskite kojas – juk būtent tokiose pozose naudositės šiuo minkštuoju baldu savo namuose. Taigi, kaip žinosite, ar baldas iš tiesų komfortabilus, jeigu nepamėginsite atsipalaidavę „įgriūti“ į jį? Kalbant apie stilių, tai šiek tiek aiškesnis pasirinkimas – niekas geriau už jus nežino, ar jūsų namuose vyrauja modernizmas, klasikinis stilius, minimalizmas, o galbūt vintage stilius. Taigi, pasirinkite minkštąjį baldą pagal esamą namų interjero stilių. Žinoma, jeigu ieškote kontrastingo esamam stiliui baldo, tuomet vertėtų pasitarti su interjero dizaineriais arba bent jau baldų centro konsultantais, kurie galėtų jus nukreipti tinkamą linkme, nesu sudaryti skoningą kontrastą iš skirtingų namuose esančių baldų gali būti nelengva.
  • Baldo tvirtumas. Labai svarbu atkreipti dėmesį, iš kokio medžio yra pagaminta baldų konstrukcija. Reikia turėti omenyje, kad natūralus kietmedis, toks kaip uosis arba beržas yra gerokai tvirtesnis už pušis, egles arba tuopas. O jeigu galvojate apie baldus iš medžio drožlių plokštės, tuomet vertėtų įvertinti tai, ar dažnai bus šis baldas naudojamas. Esmė paprasta – kasdien naudojamiems baldams reikia tvirtumo ir geros konstrukcijos, todėl jeigu perkate minkštą baldą į saloną, tikrai verta atkreipti dėmesį, iš kokio medžio jis yra pagamintas.
  • Baldo svoris. Įdomu tai, kad kokybiški minkšti baldai neturi būti lengvi. Pavyzdžiui, jeigu norite kokybiškos dviejų ar trijų vietų sofos, tai nenustebkite, kad ji svers apie 60 ar net 70 kilogramų. Toks svoris yra privalumas, kaip ir tvirta konstrukcija. Pavyzdžiui, jeigu parduotuvėje išbandote sofą ir pastebite, kad ji įlinksta per vidurį, tai galimas daiktas, kad konstrukcija nėra labai patvari ir toks baldas jums ilgai netarnaus.
  • Tinkamas išmatavimas ir apmušalų parinkimas. Labai svarbu patikrinti nurodomus baldo išmatavimus. Kad būtų aiškiau, galite popieriniais laikraščiais imituoti šį baldą savo salone ar kitame kambaryje – taip ne tik įsitikinsite, kad baldas užims būtent tiek vietos, kiek reikia, tačiau ir pamatysite, ar kambaryje lieka pakankamai erdvės. Kalbant apie baldo apmušalus, verta tai patikrinti prieš perkant taip pat. Tai galima padaryti labai paprastai – tiesiog iš baldų prekybos centro pasiimkite keletą audinių pavyzdžių, kuriuos galėtumėte patikrinti namie. Nenustebkite, jei vaizdas bus šiek tiek kitoks, nei baldų centre – juk jūsų namuose kitoks apšvietimas, tad ir dalis apmušalų gali atrodyti visiškai kitaip, nei įsivaizdavote.

Tikimės, kad šie keturi patarimai padės jums išsirinkti geriausius minkštus baldus ir pavers jūsų namus dar jaukesniais.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *