Kompostas: kodėl verta jį turėti - NPN.lt

kompostas

Kompostas: kodėl verta jį turėti

By straipsniai 0 Comment 2015-03-28

kompostasJei nusprendėte pasirūpinti savo kiemo dirva ir augalais, pats laikas pagalvoti apie kompostą. Kartas žmonės mano, kad kompostas yra sudėtingas dalykas ir atima labai daug laiko, tačiau iš tiesų tai labai naudingas dalykas, kuris praturtins Jūsų sodą ir jį atgaivins. Visiškai nereikia kompostuoti labai ilgai ir tai daryti kažkaip sudėtingai. Yra pačių įvairiausių kompostų, o jo nauda yra didžiulė. Šiandien pateiksime visą sąrašą priežasčių, kodėl kompostą verta turėti kieme.

  • Paprasta. Iš tiesų kompostuoti tikrai nėra labai sudėtinga. Kartais žmonės mano, kad kompostas prilygsta eksperimentams ir išradimams, kur reikia nuolatinio stebėjimo, tačiau iš tiesų tai gali užtrukti vos kelias sekundes. Juk kompostas – tai Jūsų šiukšlės, kurias nešate į vieną vietą. Kiek gi laiko užtrunka išnešti šiukšles?
  • Nieko nekainuoja. Vienas didžiausių komposto privalumų – tai trąšų gaminimas namuose visiškai nemokamai. Tiesiog iš savo atliekų galite pasigaminti puikias trąšas. Jums nieko nereikia pirkti, nes Jūsų kompostas bus kuriamas iš Jūsų atliekų, kurias vis tiek išmestumėte. Žinoma, formuojant kompostą pradžioje gali tekti šiek tiek investuoti, perkant komposto dėžę ar formuojant jam vietą, tačiau tai tik mažos išlaidos, palyginus su nauda, kurią kompostas Jums suteiks.
  • Švarus pasirinkimas. Gal Jums skambės neįtikinamai, tačiau kompostas yra iš tiesų švarus trąšų gaminimo būdas. Kartais žmonės kalba, jog kompostas pritraukia kenkėjus ir skleidžia nemalonų kvapą, tačiau iš tiesų taip nėra. Jei prie komposto buriuojasi kenkėjai ir jaučiasi nemalonus kvapas, ta ne kas kita, kaip ženklas, jog kompostavimas vyksta ne taip, kaip turėtų. Jei kompostas tinkamai prižiūrimas, jis neskleidžia nemalonaus kvapo ir nepritraukia nemalonių kaimynų.
  • Tinka visiems. Dažnai manoma, jog kompostuoti galima tik turint individualų namą. Tačiau iš tiesų ne, kompostą galite susikurti ir bute, paskyrę jam atskira kibirą, kuriame kompostuosite. Namuose labai patogu ir naudinga kompostą panaudoti vazoninėms gėlėms, kitiems augalams, ant palangės auginamiems prieskoniams.
  • Saugote Žemę. Iš tiesų pradėti kompostuoti verta vien todėl, kad prisidėtumėte prie Žemės išsaugojimo. Juk kompostas reiškia, jog Jūs išmetate mažiau šiukšlių į sąvartynus. Tai reiškia, jog kompostuojant prisidedate prie planetos švarinimo, o kartu ir kuriate augalams puikias sąlygas vešėti.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *