Ką daryti, jei apgavo automobilių nuoma
By straipsniai
Automobilių nuomos paslaugos Lietuvoje yra itin populiarios. O kai didelė paklausa, didelė ir pasiūla. Daugelis suprantame, jog renkantis paslaugas reikia būti labai atsargiems, nes didelėje pardavėjų gausoje kartais galio būti ir ne labai sąžiningų verslininkų. Paslaugos yra tokia sritis, kur kokybės aspektas yra labai svarbus, deja, pirkėjai kartais vis tiek lieka nuvilti. Nors Lietuvoje yra pirkėjų ir vartotojų teises ginančios institucijos bei numatyti reglamentai, žmonės ne visuomet žino, ką reikėtų daryti ir kur reikėtų kreiptis, jei automobilių nuoma ar kita paslauga jiems apsirodė netinkama.
Negavote rezervuoto automobilio
Pasirodo, ne retai nutinka taip, jog klientai, atvykę į nuomos punktą sužino, jog automobilio, kurį klientas rezervavo ir tikėjosi išsinuomoti, nėra. Žinoma, dažniausiai tokiais atvejais kaltas arba pardavėjas, kuris neapdairiai išnuomojo automobilius, arba klientas, galbūt ne iki galo atlikęs reikalingus rezervacijos etapus. Pavyzdžiui, nebuvo sumokėtas rezervacijos užstatas. Vienaip ar kitaip, dažniausiai tokį konfliktą galima išspręsti tiesiog nuomos punkte ir, pasistengus pardavėjui, priimti abiem pusėm naudingą sprendimą. Pavyzdžiui, klientas turi teise gauti kitą, analogišką automobilį nuomai jam reikalingam laikotarpiui.
Išnuomotas automobilis pasirodė netvarkingas
Kartais nutinka taip, kad automobilių nuoma užsiimantys verslininkai ne visuomet sužiūri savo turimas prekes. Tokiais atvejais klientai gali likti šiek tiek nuskriausti. Jeigu Jūs išsinuomajote automobilį, tačiau pastebėjote, jog jis techniškai netvarkingas, turėtumėte kreiptis į nuomininką ir reikalauti automobilį sutvarkyti arba pakeisti.
Automobilis neturi draudimo
Dar vienas atvejis, kuris gali Jūsų nenudžiuginti, tai žinia, jog automobilis neturi draudimo. Vartotojų teises ginančios institucijos teigia, jog deja, bet apie šį nemalonumą, ne retai vairuotojai sužino tik avarijos atveju, mat tikisi, jog automobilis nuomojamas su draudimu. Todėl geriausiai apie tai pagalvoti iš anksto ir pasirūpinkite, kad Jūsų automobilių nuoma nesibaigtų nesmagiai.
Kaip užtikrinti savo teises?
Labai dažnai pirkėjai ar klientai paprasčiausiai nežino ar pamiršta padaryti kelis žingsnius, kurie ir užtikrina jų teisų gynimą.
- Visuomet pasirašykite paslaugų teikimo sutartį su nuomininku.
- Sutartyje peržiūrėkite visus punktus ir įsitikinkite, kad joje paminėti visi galimi nesklandumų atvejai.
- Įsitikinkite, kad automobilis turi visus reikalingus dokumentus.
- Įsitikinkite, kad automobilis atitinka LR įstatymuose eksploatuoti leidžiamų automobilių kriterijus.
- Manydami, jog pažeistos jūsų, kaip vartotojo teisės, kreipkitės į nuomininką arba į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą, o nepavykus išsiaiškinti – į teismą.