Balkonų stiklinimas vis dar paklausus - NPN.lt

balkonų stiklinimas

Balkonų stiklinimas vis dar paklausus

By straipsniai 0 Comment 2015-08-10

balkonų stiklinimasLietuva vis dar negali galutinai išsivaduoti iš sovietinio palikimo – Chruščiovo laikų daugiabučių. Šia betoniniai monstrai ne tik nepuošia miesto veido, bet ir yra kiauri it rėčiai po daugiau nei 30 metų po jų statybos. Niekam ne paslaptis, kaip jie buvo statomi – atmestinai, korumpuotai, pusgirčių ir apsivogusių statybininkų iš Lietuvos ir kitų „didžiosios Tėvynės“ šalių. Dabar su tokiu darbo broku turi gyventi mūsų miestiečiai, dažniausiai pensininkai.

Balkonų stiklinimas – pirmas žingsnis siekiant pakeisti ne tik „chruščiovkos“ išvaizdą, bet ir šaltuoju sezonu gaunamas sąskaitas už šilumą. Balkonai senuose daugiabučiuose dažnai yra gana dideli, todėl juos įstiklinus atsiranda ne tik šilto oro tarpas, bet ir papildoma erdvė tam tikriems daiktams. Kai kas balkonuose įsigudrina vos ne darbo kambarį ar kokį alpinariumą įsirengti…

Balkonus stiklina ir naujos statybos būstams. Jei senos statybos daugiabučių veidą jie pagyvina, tai naujos statybos – tik subjauroja. Dėl to vis daugiau ir daugiau daugiabučių iš karto turi įstiklintus balkonus. Tuo galima įsitikinti Vilniaus priemiestyje Perkūnkiemyje statomais daugiabučiais. 2007 metais statyti oranžiniai ir raudoni pastatai yra subjauroti įstiklintais balkonais su baltais profiliais. Nors ir buvo bandomas beprofilinis balkonų stiklinimas – kai profilių atsisakoma ir paliekami tik vieni grūdinti stiklai. Tiesa, toks balkonas labai daug šilumos nesulaiko, tačiau naujuose pastatuose tai ir nėra pagrindinis jų tikslas. 2015 metais statytame pastate jau yra visi balkonai įstiklinti. Tai sudaro labai estetišką ir vientisą pastato vaizdą.

Balkonų stiklinimas – sunkus ir pavojingas darbas. Pabandykite užkelti ir pritvirtinti langų profilius ant betoninių turėklų 12 aukšte. Tai labai pavojinga ir baugu net žiūrėti į besidarbuojančius meistrus. Nuo darbų kokybės priklauso šiluma balkone, kurį metų metais merkė lietus ir sniegas. Aišku, daug kas priklauso ir nuo pačios produkcijos kokybės. Juk balkonas stiklinamas kartą per 30 metų, tad reikia pasirinkti tik kokybiškas medžiagas, pavyzdžiui iš TIKS langai parduotuvės. Visa kita – jau meistro profesionalumas.

Balkono šiluma priklauso ne tik nuo meistro ar profilių. Labai svarbu numatyti, kaip bus atidarinėjami langai. Balkonuose paprastai statomi stabilūs profiliai, tačiau kartais paliekami ir langai. Žiemą šilčiau, ypač, jei dalį dienos tuos langus pasiekia saulės spinduliai, tačiau vasarą balkonas gali tapti ir sauna. O to visiškai nereikia, tad reikia numatyti, kur bus galima pastatyti horizontalaus ar vertikalaus varstymo profilius. Vėdinimas svarbus kiekvienam balkonui. Taigi, balkonų stiklinimas turėtų būti atliekamas tik patyrusių meistrų, o ne su savamokslio kaimyno pagalba…

 

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *