Baidarės: planuojame kelionę - NPN.lt

baidarės

Baidarės: planuojame kelionę

By straipsniai 0 Comment 2015-07-12

baidarėsGreta tokių savaime suprantamų bei mėgiamų vasaros pramogų kaip kelionė prie jūros ar ežero, atsiranda ir baidarės. Išvyka baidarėmis – tai galimybė turiningai praleisti laiką su draugais, pažinti juos ekstremaliose situacijose, išjudinti sustingusį kūną ar tiesiog pasigrožėti įspūdingu Lietuvos gamtovaizdžiu (dairantis iš baidarės, galima pastebėti tai, ko kitu būdu akys nėra pajėgios užfiksuoti). Būna  tokių ekstremalų, kurių sugeba susiruošti per kelias minutes, tačiau dauguma išvykas planuoja iš anksto. Ko reikia nepamiršti leidžiantis į kelionę su baidarėmis? Patarimai itin aktualūs tiems, kuriems baidarės kol kas nėra pažįstamos, tačiau pasikartoti visada pravartu ir patyrusiems „vilkams“.

  • Svarbiausia – kur bei su kokia įranga plauksite.

Retas lietuvis turi nuosavą įrangą, reikalingą išvykoms baidarėmis. Ne problema – nuomos punktai klientų laukia plačiai atvėrę duris. Laikotarpis nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens – populiariausias šios veiklos gerbėjų tarpe, tad reikiamą baidarių skaičių rekomenduojama rezervuotis iš anksto. Norima maršrutą galite sudaryti savarankiškai, tačiau jei esate „žalias“, rekomenduoja pasinaudoti specialistų paslaugomis. Jie, atsižvelgdami į žygiui galimą skirti laiką, keliaujančiųjų fizinį pasiregimą bei kitus poreikius (tarkime, pageidaujamą nakvynės vietą), pasiūlys optimaliausią kelionės planą.

  • Pasikalbėkite su savo kelionės partneriais.

Prieš sėsdami į baidarę, su savo partneriu ar partneriais, prieikite vieningo susitarimo, ar planuojate būti greičiausi, ar tiesiog norite pasimėgauti procesu. Jei norai išsiskiria, kažkas liks nepatenkintas: pagalvokite, ar jums to tikrai reikia?

  • Detaliai suplanuokite dieną.

Baidarės pareikalauja nemažai fizinės ištvermės, o jei irkluosite dar ir kepinant saulei, rizikuojate savo sveikata. Ideliausia išplaukti kiek įmanoma anksčiau, poilsiui (užkandžiams, maudynėms, kitoms suplanuotoms pramogoms) skirti vidurdienį, kuomet saulė yra pikčiausia, o popiet ir vėl leistis į kelionę.

  • Sudarykite būtiniausių daiktų sąrašą.

Pasikartokime, ką reikia pasiimti vykstant į gamtą: apsaugos priemonės nuo vabzdžių bei saulės, galvos apdangalai, vaistinėlė. Kelionės baidarėmis ypatumai reiklauja atitinkamos avalynės (geriausia – guminė), atsarginių rūbų komplektų bei specialių, vandenį nepraleidžiančių talpyklų daiktams – piniginei, mobiliems telefonams ir panašiai (puikiai tinka ir paprastas stiklainis su sandariu dangteliu).

Nors baidarės daugelio sąmonėje kelia teigiamas asocijacijas, tačiau suvokimas, jog kažko nepasiėmei arba, priešingai, pasiėmei per daug (baidarės nėra labai talpios), gali ilgam sugadinti nuotaiką. Nuo to apsisaugoti paprasta – tiesiog kelis kartus patikrinti, ar nieko nepamiršai.

 

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *