Aplinkos ministerija nusitaikė į šiukšlintojus. Kam kirs per kišenę labiausiai? - NPN.lt

didmaisiai atliekoms

Aplinkos ministerija nusitaikė į šiukšlintojus. Kam kirs per kišenę labiausiai?

By straipsniai 0 Comment 2017-02-21

Nuo šių metų įsigaliojo naujos atliekų tvarkymo taisyklės. Jose nurodyta, kad labiausiai nukentės kūrenantys atliekas ir atliekas netinkamai tvarkantys fiziniai bei juridiniai asmenys.

Tikrins kdidmaisiai atliekomsrosnis

Aplinkos ministerija neslepia, kad atšalus orams sulaukia vis daugiau skundų dėl atliekomis kūrenamų krosnių. Kūrenti galima tik briketus, malkas, anglis ar kitas tam skirtas medžiagas. Aplinkos specialistai įspėja, kad taip darantys žalą gamtai asmenys bus baudžiami kelias dešimtis eurų siekiančia bauda (pakartotinis nusižengimas sieks šimtą ir daugiau). Tai yra net kelis kartus daugiau nei yra šiukšlių išvežimas vilniuje kaina ar statybiniu atlieku isvezimas klaipeda, kuris beje, yra galimas ir nemokamas statybiniu atlieku isvezimas.

Besikūrenančius šiukšlėmis išduoda juodi iš kamino virstantys dūmai.

Atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaita

Antrasis ir vienas didžiausių pasikeitimų yra atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos pasikeitimai. Aplinkos ministerija primena, kad konteineriai, didmaisiai atliekoms ir kitos talpyklos skirtos šiukšlių kaupimui ir tinkamam tvarkymui. Tačiau pasitaiko atvejų, kuomet deklaruojamas dažnesnis jų išvežimas nei yra iš tiesų. Gyventojai kreipiasi į ministeriją su klausimu kiek kainuoja siuksliu isvezimas vilniuje, norėdami, kad šiukšlės būtų išvežamos dažniau. Beje, tai liečia ne tik buitines ar antrines atliekas, bet ir statybiniu atlieku isvezimas vilniuje, statybiniu atlieku isvezimas siauliuose ir statybiniu atlieku isvezimas kaune.

Atliekų tvarkytojai privalės teikti ataskaitas apie išvežamas šiukšles ir nurodyti savo, bei atliekų turėtojo kodus. Iki šiol šias ataskaitas pildyti prievolė buvo tik susidarius 0,6 tonų pavojingų atliekų.

Ne tik atliekų tvarkytojai

Pro aplinkosaugininkų akis nepraslysta ir faktas, kad dažnai statybiniu atlieku aikstele vilniuje sulaukia privačių įmonių atvežtų šiukšlių. Tai kavinės, restoranai, viešbučiai, kuriuose vyko remontas ir kitos įstaigos, kurių didmaisiai atliekoms išsirikiuoja aikštelėje ir nėra niekur deklaruojami.

Taigi, nuo šių metų paslaugų ir prekybos sektoriaus bei viešojo maitinimo paslaugų sektoriaus įmonės, kuriose per metus susidaro daugiau nei 5 tonos buitinių atliekų privalės teikti metines ataskaitas apie atliekų susidarymą aplinkosaugos agentūrai. Tokia nuostata galioja net jeigu didmaisiai atliekoms skirti jau sugedusiems ir netinkamiems vartoti maisto produktams.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *